Jak přidat novou docházkovou čtečku do programu?

Změněno dne Fri, 08 Apr 2022 v 12:54 PM

OBSAHDocházkové čtečky DSi 200, DSi 400, DSi 500/501/502, DSi 600 a E-3

Pokud používáte docházkové čtečky DSi 200, DSi 400, DSi 500/501/502, DSi 600 a E-3, tak pro jejich komunikaci s programem Alveno je nutné mít nainstalovaný program Monitor a také vytvořený v programu Alveno.

Rozklikněte sekci Nastavení v levém menu.

Na pravé straně najděte přidaný program Monitor a klikněte na šipku na pravé straně.

Dostanete se do detailu nastavení programu Monitor.

Docházkovou čtečku přidáte v sekci Čtečky tlačítkem +.

Pokud máte více docházkových čteček, tak vyberete v rozbalovacím menu správné sériové číslo docházkové čtečky, kterou chcete nastavit.

Důležité je do programu napsat stejnou IP adresu, kterou máte nastavenou v docházkové čtečce. Instrukce jak nastavit IP adresu v docházkové čtečce je uvedena přímo v návodu u konkrétní čtečky.

V případě, že máte více docházkových čteček, je vhodné ji do kolonky „Název“ nějak pojmenovat pro lepší rozlišení v programu.

Po uložení by se po chvíli u čtečky měl rozsvítit zelený puntík na znamení, že je čtečka připravena a komunikuje s programem.


Docházková čtečka DSi 700

Tato čtečka nepotřebuje mít ani nainstalovaný program Monitor a ani jej nepotřebuje mít přidaný v programu. Čtečku je pouze nutné zapojit do elektřiny a připojit k internetu. (Podrobnější informace naleznete přímo k návodu na docházkovou čtečku DSi 700). Poté se čtečka zobrazí v seznamu čteček. Seznam čteček opět najdete, když zvolíte v levém menu Nastavení a poté dole na pravé straně seznam najdete. U čtečky by měl svítit zelený puntík na znamení, že je čtečka připravena a komunikuje s programem.

V případě, že máte více docházkových čteček, je vhodné tuto čtečku nějak pojmenovat v kolonce „Název“, stejně jak je popsáno výše.


Nahrání seznamu zaměstnanců

Před vlastním používáním čtečky je potřeba, aby v ní byl nahrán seznam zaměstnanců. Nejdříve zadejte do programu všechny zaměstnance.

Nyní je potřeba zaměstnance nahrát do čtečky. V menu na pravé straně zvolte možnost Nástroje, poté na pravé straně v sekci Čtečky zvolte možnost Autorizace ve čtečkách.

Ve filtru na pravé straně zvolíte provozy a na levé straně se Vám zobrazí všichni zaměstnanci. Pod výběrem provozů máte výběr čteček. Pokud máte více čteček, tak v seznamu vyberete tu čtečku, do které chcete autorizovat zaměstnance. Poté už jen „zaklikáte“ osoby, které chcete do čtečky autorizovat. U zaměstnanců máte také možnost zvolit jejich výchozí způsob ověřování (Čip/Otisk/Čip nebo otisk/Čip a otisk). Výchozí stav je „Čip nebo otisk“. Pro čtečku DSi 400 je to „Čip“. Poté potvrdíte tlačítkem Uložit.

V případě, že je to Vaše první čtečka a doposud nemáte u zaměstnanců žádné identifikační údaje, tak jim je potřeba tyto údaje uložit v docházkové čtečce. Instrukce jak uložit údaje do docházkové čtečky naleznete v návodu ke konkrétní docházkové čtečce. Poté můžete začít čtečku používat.

Pokud již máte v programu zazálohované identifikační údaje, tak v okamžiku, kdy zaměstnance do nové čtečky autorizujete, tak se autorizuje včetně identifikačních údajů, které jsou nahrané v cloudu a zaměstnanec může okamžitě začít čtečku aktivně používat.

Byl tento článek užitečný?

To je skvělé!

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Je ním líto, že jsme vám nepomohli

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Dejte nám vědět, jak můžeme tento článek vylepšit!

Vyberte alespoň jeden důvod

Zpětná vazba odeslána

Oceňujeme vaši snahu a pokusíme se článek opravit