Provoz je jedno ze tří základních nastavení v programu, popsaných v úvodní kapitole.

Provozy slouží k přehlednému rozdělení zaměstnanců. Můžete si je pojmenovat dle Vašeho vlastního uvážení. Nejčastější rozdělení je např. podle budov (Výrobní hala, Administrativní hala, atd.), podle měst (Pobočka Brno, Pobočka Praha, Pobočka Ostrava, atd.), podle oddělení (Obchod, Office, Výroba), atd.

Každý provoz může mít svého vedoucího. Například budu mít tři provozy: Obchod, Office a Výroba a každý z těchto provozů může mít svého vedoucího. Vedoucím nemusí být jen jedna osoba. Jeden provoz může mít i více vedoucích. Co každý vedoucí může v daném provozu jednotlivým zaměstnancům dělat za úpravy už záleží jen na tom, jaká mu nastavíte práva.

Rozklikněte sekci Provozy v levém menu.

Nový provoz vytvoříte kliknutím na znaménko + .

Zobrazí se Vám okno, kde je důležité hlavně vyplnit kolonku Název, ve které si provoz pojmenujete. Dále jsou zde kolonky Právo na čtení a Právo na zápis. Tyto hodnoty v počátku není nutné vyplňovat. Automaticky se do kolonky Právo na zápis doplní administrátor nebo administrátoři systému a ti poté vytvoří jednotlivé vedoucí a nastaví jim práva k danému provozu.

Pokud Vaši zaměstnanci budou v programu žádat o dovolené nebo případně o jiné výjimky, je zde možné i nastavit zamykání. To znamená, že o dovolenou můžou žádat například nejpozději jeden měsíc před tím, než ji chce čerpat. 

Po kliknutí na tlačítko Uložit se Vám provoz vytvoří.

Nyní máte provoz vytvořený a je možné do něj přidávat zaměstnance.