Na mnoha místech v programu je možnost filtrace. Nejčastěji jsou filtry využívány v přehledu výkazů a na Denním přehledu, kde si pomocí nich můžete definovat vlastní výstupy a ty následně exportovat do excelu.


Každý uživatel sleduje jiné hodnoty. Aby nemusel pokaždé filtr znovu nastavovat, tak si jej může uložit.

 

Základní filtr je v sekci Výkazy na pravé straně.


 

Je možné zvolit měsíc, konkrétní provozy, pracovní skupiny, přehled potvrzených a orazítkovaných výkazů. V sekci Příznaky je možnost zobrazit výkazy pouze těch zaměstnanců, kteří mají např. chybné dny, příplatky za práci o víkendech, ve svátek, přesčasy…atd.  A poslední sekce má název Výjimky. I zde je možné vyfiltrovat jen výkazy zaměstnanců, kteří měli v daném měsíci např. dovolenou, návštěvu lékaře, nemoc, atp.


Poté co si zvolíte hodnoty, které vás zajímají, tak si tento filtr můžete uložit. Nad filtrem je tlačítko Uložit.


 


V dalším kroku se vám zobrazí okno, kde v horní části jsou dvě kolonky Nový název a Přepsat uložený. Když ukládáte svůj první filtr tak si název napište do kolonky Nový název. V případě, že už máte filtr vytvořený a změnili jste parametry nebo jej chcete jen přejmenovat, využijete kolonku Přepsat uložený, a buď změníte název nebo jen zvolíte hodnotu Uložit.
Ve spodní části okna jsou hodnoty Pevné datum a Relativní datum. Pevné datum uloží filtr s hodnotou měsíce a roku, který máme zvolený. Pokaždé když si filtr otevřete, tak se vždy otevře ten měsíc a rok, který jste si do filtru uložili. Pokud chcete využívat vždy aktuální měsíc, tak zvolte hodnotu Relativní datum a máte na výběr ze tří možností. Aktuální měsíc, minulý měsíc a příští měsíc. Po výběru filtru se údaje vždy zobrazí údaje měnící se podle měsíce, ve kterém se nacházíte. 

Po uložení uvidíte filtry v rolovacím seznamu a už můžete vždy zvolit ten, který právě potřebujete.

Filtr, který Vám nevyhovuje, zase můžete jednoduše odstranit tlačítkem Smazat.

 

Stejný princip ukládání filtrů je následně použit i v dalších částech programu. Tam kde není zobrazení u datumu na konkrétní měsíc, ale uživatel si může zvolit rozsah datumů, tak při ukládání filtrů není možné použít hodnoty Pevné datum a Relativní datum. Přesný rozsah datumu si v tom případě uživatel volí sám.