Jak si uložit vlastní filtr?

Změněno dne Fri, 14 May 2021 v 02:41 PM

Na mnoha místech v programu je možnost filtrace. Nejčastěji jsou filtry využívány v přehledu výkazů a na Denním přehledu, kde si pomocí nich můžete definovat vlastní výstupy a ty následně exportovat do excelu.


Každý uživatel sleduje jiné hodnoty. Aby nemusel pokaždé filtr znovu nastavovat, tak si jej může uložit.

 

Základní filtr je v sekci Výkazy na pravé straně.


 

Je možné zvolit měsíc, konkrétní provozy, pracovní skupiny, přehled potvrzených a orazítkovaných výkazů. V sekci Příznaky je možnost zobrazit výkazy pouze těch zaměstnanců, kteří mají např. chybné dny, příplatky za práci o víkendech, ve svátek, přesčasy…atd.  A poslední sekce má název Výjimky. I zde je možné vyfiltrovat jen výkazy zaměstnanců, kteří měli v daném měsíci např. dovolenou, návštěvu lékaře, nemoc, atp.


Poté co si zvolíte hodnoty, které vás zajímají, tak si tento filtr můžete uložit. Nad filtrem je tlačítko Uložit.


 


V dalším kroku se vám zobrazí okno, kde v horní části jsou dvě kolonky Nový název a Přepsat uložený. Když ukládáte svůj první filtr tak si název napište do kolonky Nový název. V případě, že už máte filtr vytvořený a změnili jste parametry nebo jej chcete jen přejmenovat, využijete kolonku Přepsat uložený, a buď změníte název nebo jen zvolíte hodnotu Uložit.
Ve spodní části okna jsou hodnoty Pevné datum a Relativní datum. Pevné datum uloží filtr s hodnotou měsíce a roku, který máme zvolený. Pokaždé když si filtr otevřete, tak se vždy otevře ten měsíc a rok, který jste si do filtru uložili. Pokud chcete využívat vždy aktuální měsíc, tak zvolte hodnotu Relativní datum a máte na výběr ze tří možností. Aktuální měsíc, minulý měsíc a příští měsíc. Po výběru filtru se údaje vždy zobrazí údaje měnící se podle měsíce, ve kterém se nacházíte. 

Po uložení uvidíte filtry v rolovacím seznamu a už můžete vždy zvolit ten, který právě potřebujete.

Filtr, který Vám nevyhovuje, zase můžete jednoduše odstranit tlačítkem Smazat.

 

Stejný princip ukládání filtrů je následně použit i v dalších částech programu. Tam kde není zobrazení u datumu na konkrétní měsíc, ale uživatel si může zvolit rozsah datumů, tak při ukládání filtrů není možné použít hodnoty Pevné datum a Relativní datum. Přesný rozsah datumu si v tom případě uživatel volí sám.

Byl tento článek užitečný?

To je skvělé!

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Je ním líto, že jsme vám nepomohli

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Dejte nám vědět, jak můžeme tento článek vylepšit!

Vyberte alespoň jeden důvod

Zpětná vazba odeslána

Oceňujeme vaši snahu a pokusíme se článek opravit