Při výměně čtečky za novou, případně před odesíláním čtečky na servis je důležité myslet na to, že v ní mohou být identifikační údaje zaměstnanců (otisky, čipy). Abyste nemuseli po připojení do nové čtečky znovu odebírat zaměstnancům otisky nebo přiřazovat čipy, tak je potřeba z původní čtečky před jejím odpojením, stáhnout identifikační údaje přímo do programu Alveno.


Záloha se provádí přímo v programu Alveno. V menu na pravé straně zvolte možnost Nástroje, dále v sekci Čtečky vyberte Identifikační údaje ze čtečky. Ve filtru na pravé straně zvolíte správnou docházkovou čtečku a v seznamu zvolíte ty zaměstnance, kterým chcete stáhnout identifikační údaje. Pokynem Načíst ze čtečky se údaje uloží do programu Alveno. 


Nyní už je možné čtečku odpojit od sítě a odmontovat a na její místo přimontovat náhradní. Novou čtečku je opět potřeba připojit do elektřiny a k internetu. Jakmile čtečka komunikuje, tak už zbývá do ní autorizovat zaměstnance. 

V menu na levé straně klikněte na Nástroje, zvolte sekci Čtečky a dále klikněte na možnost Autorizace ve čtečkách. Ve filtru na pravé straně zvolte provoz a konkrétní čtečku, do které chcete zaměstnance autorizovat. Po načtení zvolíte ty zaměstnance, které budete do čtečky autorizovat a svou volbu potvrdíte tlačítkem Uložit


Tím, že jste z původní čtečky stáhli identifikační údaje zaměstnanců (čipy a otisky) do programu, tak v tomto okamžiku se tyto údaje nahrají do čtečky a zaměstnanci můžou ihned čtečku aktivně používat.


Podrobný návod s detailním postupem naleznete zde.